Kysucký prameň postihla tragédie

Při požáru kulturního domu v Oščadnici v září tohoto roku vyhasl život 43 letého heligonkáře ze skupiny Kysucký prameň.

Požár byl ohlášen několik minut po půlnoci. Vznikl v zadní části kulturního domu, v šatně pro účinkující. Hasiči s požárem bojovali téměř tři hodiny. Další zranění utrpěla i starší žena, která se nadýchala zplodin. Žena byla hospitalizována v nemocnici. Škoda na objektu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc euro.

Případ převzal vyšetřovatel, který zahájil vyšetřování ve věci trestného činu obecného ohrožení. Bližší okolnosti události jsou právě předmětem tohoto vyšetřování.

Komentáře

Vážení, dlouho posloucháme Šlágr a jste stále pro mě nejlepší. A proč? Vaše písničky jsou pravdivé, milé, vypovídají o Vašem krásném kraji, nelehkém životě a lásce. Ale to nejdůležitější je, že z Vašeho projevu je zrovna tak cítit srdečnost a pokora. Prostě zpíváte srdcem. V anketách nehlasuji, Vaše CD mám a neomrzí se poslouchat. Tak Vám děkuji a přeji všechno nejlepší.
Dřív jsme jezdili na Slovensko, teď už je nám přes 70 let, ale ráda bych se ještě na Kysucu podívala. Ale už to bude jen přes počítač. PF 2016 Samcová

Požár vznikl v noci z 20. na 21.srpna(nikoliv září) 2015.
Zemřelý heligonkář byl Karol Časnocha - "Requiem aeternam dona ei, Domine, Et lux perpetua luceat ei. - ať odpočívá v pokoji."
Zraněná žena byla Danuše Bartošová, správkyně kulturního domu, zpěvačka téže skupiny, v níž na čas nahradila skvělou Janku Fojtíkovou. Karol naučil Danuši hrát na heligonku.
viz http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/365254-pri-poziari-v-kultu...

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosím vyplňte