Karel Peterka

Karel Peterka je český skladatel, textař a zpěvák, stojicí za vznikem společností Česká muzika, Šlágr TV, Country Nr. 1 a TV Písnička. Narodil se 30. prosince 1950 v Českých Budějovicích. Je ženatý a má syna Karla.

Na české hudbení scéně působí od sedmdesátých let, kdy začal pravidelně koncertovat se svou kapelou Peterka a spol. V osmdesátých letech kapela získala i zlatou desku ya 100 000 prodaných nosičů. Celkem kapela vydala více než 15 alb.

Po roce 1990 se stal soukromým podnikatelem a v roce 2000 založil společnost Česká muzika. První velké úspěchy České muziky nastartovala spolupráce s hudebním duem Eva a Vašek, kteří se rychle stali velmi populárními a prodávali desky ve statisícových nákladech. Do obecného povědomí se dostávali hlavně plošnou inzercí v teleshoppingu. Po omezení teleshoppingových časů se Peterka rozhodl založit vlastní TV Šlágr, která začala vysílat v roce 2012.

V roce 2014 založil Peterka ještě stanice Coutry Nr. 1 a TV Písnička.

V současnosti můžeme Karla vidět denně na TV Šlágr, kde moderuje, zpívá, ale také se podílí na autorské tvorbě pro jiné interprety televize.

Je vášnivým sběratelem kytar a televizních přístrojů.

Komentáře

milý p. Karle přejí krásné narozeniny,hodně zdravíčka, štěstíčka ,mnoho ůspěchů v další práci při skládání hezkých písniček

Vážený pane Peterko, chceme tímto poděkovat Vám a celému kolektivu za perfektně vyrobený program na konec roku 2015. Tento program navázal na minulé
roky, kdy se nám program vždy líbil. I během roku se na Šlágr rádi díváme. Je to nesrovnatelně lepší než na jiných programech. Přejeme Vám, hodně zdraví, štěstí a budeme se těsit, že ještě dlouho budete se svou manželkou velet kolektivu Šlágr Tv.
Ještě jednou moc děkujeme J.+M. Závodských, Rašovice, 28504

Program Šlágru si občas zapnu, ale když se na obrazovce objeví ten Peterka,
okamžitě přepínám. Jak se může člověk tohoto zevnějšku objevit televizi je pro nme nepochpitelné. Vypadá jako neandrtálec, který vyběhl z pralesa. Korunu
všemu dává,když promluví. Jeho vyjadřování je na úrovni mektající kozy.

Dobrý den, pane Peterko. Nejsem pravidelným divákem TV Šlágr, ale včera jsem se dívala na Dolejte řediteli. Musím říct, že jsem se styděla za některé příspěvky plné jedu. Je v nich tolik malosti. Plně rozumím a chápu rozhořčení paní Peterkové.
Já Vám věřím a každý, kdo má dar vnímavosti Vám musí uvěřit a cítit tu snahu o to, aby se lidé cítili hezky, aby alespoň při dívání se na Šlágr zapomněli na všední starosti. Také se mi líbí to propojení Čechů a Slováků, myslím, že je to potřeba.
Také bych se ráda vyjádřila k Vašim písním - není pravda, že jsou na jedno brdo. Jen je v nich patrný Váš rukopis. Jsou psané od srdce a je v nich vyjádřena láska a mnoho životních zkušeností a možná i mouder.
Pane Peterko, přeji Vám hlavně abyste byl zdráv, a když budete zdráv, tak se jistě dokážete vyrovnat s negativní a mnohdy i urážlivou kritikou. Mějte se hezky a věřte, že lidí, kteří Vás mají rádi je mnohem více než těch, kteří Vás zatracují.
Vaše fanynka Marie Bouřilová

Vážený pane Peterko s rodinou, jsem taky posluchačka Šlágru, který je mezinárodní a děkuji Vám za to, že se nevzdáváte a tím potěšujete mnoho lidí, kteří rádi poslouchají Vaši TV, když už se nemohou dívat a poslouchat deprimující zprávy ze světa. Já s Vašimi písničkami končím den a těším se na další. Přeji Vám především zdraví a Boží požehnání, nikomu jinému není dáno to, co jste Vy vytvořil a statečně bojujete. Takových lidí je u nás velmi málo, vážím si našich lidových písní i těch německých, Vaše umění a vylepšování programů nemá chybu. Chtěla bych Vás povzbudit a nerada bych se vzdala tohoto posledního potěšení v dnešní pohnuté době, kdy nevíme co nás čeká. Bůh Vám žehnej se srdečným pozdravem Bohunka.

Bohunko, není co dodat, napsala jste to výstižně a spravedlivě.

Opravdu ale opravdu nebejt toho Karla Peterky, tak nemáme v Česku televizní stanice s lidovou hudbou a zábavou. Soustředil na obrazovky několik set různých umělců, hudebníků, zpěváků, kecalů a j. kouzelníku.... a to vše dohromady je jenom dobře!!! Rád jej vidím na obrazovce jako zpěváky, konferenciéra či moderátora. Je svůj, osobitý a originální, nikoho nenapodobuje a to je super! Jejich syn je hudebně nadaný a dotáhne to daleko. Manželka, paní jana krásně zpívá, hezky moderuje, perfektně mluví nejen na obrazovku. Zkrátka, skvělá rodina hudebních podnikatelů, na rozdíl od mnoha jiných, právem úspěšných pro svoji pracovitost, lásku k lidem i svoji vlasti :-)

Fandím hudebnímu vysílání, nemohu však uvěřit že jste ochotni v průběhu vysílání vkládat tolik reklam mediaschopu na zboží které jen oblbuje důvěřivé důchodce a masíruje podvědomí diváků. Když máte tolik rád důchodce a jsou pro vás zlatíčka, tak jak můžete vůbec pustit ty přihlouplé reklamy, třeba ponožky. To mi mozek nebere, asi proto že nepojídám bílého slona.

Už nemohu dále sledovat vaše vysílání po masáží z teleshopinku. Jsem znechucen, proč nepropagujete české nebo slovenské výrobky? Máte nás za vypatlané, důvěřivé kteří zakoupí ty šmejdy za nehorázné peníze. Přiznejte široké veřejnosti kolik dostáváte za reklamu mediaschopu. Styďte se, propadl jste byznysu který je jen masáží a oblbovanim. Za peníze vše i kdyby to bylo neetické. Oholte se, změňte vyzáž a dejte průchod pravdě a nechtějte po obyčejných lidech aby vám věřili že to myslíte dobře když opak je pravdou. Buďte čistý upravený jak na vyzáži tak i na duši. Kupte si ponožky NEURO Socks, bílého slona, a narovnejte si páteř a charakter.

Pane Peterko již několik dní po sobě dáváte souběžně na Šlágr Originál a Šlágr Muzika uplně stejné programy. Telefonoval jsem k Vám, abych upozornil na tuto skutečnost a paní na druhé straně mne odbyla, že má puštěny oba dva programy a prý to není pravda...paní mi lhala....což se mi vubec nelíbí. Prosím Vás zdali by jste se na toto mohl podívat a dát vše do pořádku. Ještě bych si chtěl postěžovat na přehršle reklam což se mi vubec nelíbí. Jsem věrným divákem a pokud takhle budete pokračovat tak ztratíte plno diváku. Myslím, že těch stížností na programy Vaší televize budou stoupat až na uplné vypnutí z mojí strany.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Prosím vyplňte